11 Aralık 2008 Perşembe

CL'de Grupların Ardından


Şmapiyonlar Liginde grup maçlarını hayırlısıyla tamamladık, temsilcimiz Fenerbahçe geçen sezon yaptığını bu sezon yapamadı ve Kupa 1'e ilk turda veda etti, geçen seneye göre eksikler nelerdi neden olmadı yanlış nerdeydi bunlar bolca konuşulacaktır elbette.Kuralar çekildiğinde gruplardan kimler çıkar deseler şuan çıkan takımları yazardım valla, bana göre pek bi süpriz olmadı, sadece B Grubunda W.Bremen'i yazardım Panathiniakos'un yerine.
A Grubunda Chelsea 1.lik için favori gözüksede Roma onların önünde yer aldı ve grubu lider tamamladı, Bordeaux'un 3.lüğü ve Cluj'un sonunculuğu ise herkesin beklediği sonuçtu.
B Grubunda da liderlik favori gösterilen Inter'in değil Yunan temsilcisi Panathiniakos'un oldu, Rum ekibi Anorthosis ise sürpriz sonuçlar almasına rağmen sonuncu olmaktan kurtulamadı.Bremen ise evinde Panathiniakos'u yenemeyerek kendi ipini çeti zaten UEFA'da iş yaparlar gibi geliyor bana.
C Grubu daha çok Lizbon ile Shakthar'ın 2. lik mücadelesine sahne oldu, Lucescu'nun ekibi yarışı kaybetti ve UEFA kupasının yolunu tuttu, son maçta Barcelona'yı 3-2 yenmeleri ise sürpriz sonuçlar hanesinde yerini aldı.
D Grubunda bana göre 1. lik A.Madrid'in hakkıydı ancak Liverpool ile Anfield'de yaptıkları maçta 90+ da gelen haksız penaltı onları liderlikten etti.PSV son yıllarda izlediğim en kötü PSV idi, ligde de çok iyi değiller.Gerets'in Marsilya'sı ise yola UEFA kupasında devam edecek.
E Grubunda Celtic'in sonunculuğu ve Aalborg'un 3.lüğü pek tahmin edilmeyen bi sonuçtu ancak İskoç ekibi sürpriz bi şekilde ilk turda veda etti CL'ye.
F Grubu bana göre CL'nin en zevk vermeyen futbolunun oynandığı gruptu, beklendiği gibi Bayern ve Lyon bir üst tura yükseldiler bu grupta.
G Grubunda liderlik son maçta Arsenal'i mağlup eden Porto'ya gitti.Fenerbahçe sadece 2 puan toplayarak geçen sezonki başarılarının çok gerisinde kaldı.Yıllardır tek silahı dodurucu soğu olan Kiev ise UEFA'nın yolunu tuttu.
H Grubunda Juventus'un şovunu izledik, çok iyi bi dönüş yaptılar CL'ye.R.Madrid ise 2. olarak bir üst tura adını yazdırdı, geçtiğimiz sezonun UEFA kupası sahibi Zenit ise tekrar UEFA Kupasında boy gösterecek.
Gruplara şöyle bir göz atmak gerekirse:
A Grubu:
1.Roma
2.Chelsea
3.Bordeaux
4.Cluj
B Grubu:
1.Panathiniakos
2.Inter
3.W.Bremen
4.Anorthosis
C Grubu:
1.Barcelona
2.S.Lizbon
3.Shakthar D.
4.Basel
D Grubu:
1.Liverpool
2.A.Madrid
3.Marsilya
4.PSV
E Grubu:
1.Manchester Utd.
2.Villarreal
3.Aalborg
4.Celtic
F Grubu:
1.Bayern M.
2.Lyon
3.Fiorentina
4.S.Bükreş
G Grubu:
1.Porto
2.Arsenal
3.D.Kiev
4.Fenerbahçe
H Grubu:
1.Juventus
2.R.Madrid
3.Zenit
4.B.Borisov

1 yorum:

Juan y Fer dedi ki...

Hello,
it will be great games next february...we will see which team is unlucky and it must play against Inter, Chelsea or Arsenal
Regards,
http://saqueneutral.blogspot.com/
(a blog about sport in English and Español)