28 Şubat 2009 Cumartesi

Beşiktaş 2 - 1 İBB

Ne Belediyeymiş arkadaş diyesi geliyor insanın, 2 sene için de yapılan 4 maç ve alınan ilk galibiyet o da zor şer. Aslında Mustafa Denizli'nin 2 kere 2 4 değil 5 eder mantığının da katkısı vardı bu zor galibiyette, aklın yolu bir işte hocam anla artık şunu. Sivok ön libero da olmuyor, tandem Toraman ve G.Zan'a bırakılınca hatalar geliyorum diyor. Neyse ki Serdar Özkan inadından vazgçtin sonunda. Sakatlıktan yeni kurtulan Ekrem ve Delgado çok kötüydüler bugün, resmen döküldüler, özellikle Ekrem'de 90 dakika ısrar etmek hem ona hem de seyircilere işkenceydi. Sağ kanatta Erkan Zengin değerlendirilebilirdi maçn ikinci yarısında ama kadroya baktığımda ilk 18'de bile olmadığını gördüm.

İlk yarı yine klasik ilk yarılarımız gibiydi,bundan sonra bizim maçları 46. dakikadan sonra izlemeye başlayacağım. Koca 45 dakika da ne gol ne de adam gibi gol olacak bi pozisyon. Oyunun bazı anlarında Toraman'ı stoperde Ekrem'i sağ bekte ve Sivok'u da ön libero da gördük. Sivok'u önde oynatmak Denizli'nin en büyük fantezisi oldu artık. Çok savruk oynuyor Sivok bu bölgede ve bu da sorunlara yol açıyor, en mantıklısı geri dörtlünün ortasında eski tip liberolar gibi oynaması. Sistem karmaşası yaşayan takım gol pozisyonuna girmekte zorlandı haliyle. İlk golde Nobre geriden geldi ancak hakem ofsayt dedi, G.Zan'ın attığı ikincii golde ise ofsaytı görmedi bu hakem, ofsayt kuralını yeniden öğretmek lazım bu adama. Orta hakem için de bi kaç şey söylemek lazım, iki hafta önce Antalya-Gs maçında kartlar konusunda ne kadar acemice davrandığını gördük, bugünde aynı haldeydi yine kartlarını çok yanlış kullandı. Ayrıca en ufak müdahalelerde zırt pırt faul vererek maçın hızını kesti, bu sorun bütün hakemlerimizde var aslında. Hele son dakikalarda Toramana alenen atılan bi tekme var ki bırakın kırmızıyı sarı bile vermedi, üstelik gözünün önünde oldu bu pozisyon.

Abdullah Avcı şu takımı 3 büyüklere hazırladığı ve oynattığı gibi diğer maçlarda da oynatsın her türlü üst sıraları zorlarlar, sanki adamı sadece 3 büyüklere karşı hocalık yapsın diye koymuşlar oraya.

İBB, Hacettepe ve Gençlerbirliğinden oluşan 3 maçlık serinin ilk ayağını 3 puanla atlattık, 9 puan hedefini tutturacağız inşallah. Şimdi hafta içi kupa maçı var önümüzde, bu maçta özellikle Ernst, Tello, Toraman ve Nobre dinlendirilmeli. Cuma günleri kazanıp rakiplerin alacakları skorları beklemek çok keyifli oluyor, umarım geçen hafta ki gibi bize yarayan skorlar çıkar ortaya.

1 yorum:

Gokhanson dedi ki...

G B M
İbb Gs 0 1 2
İbb Fb 2 1 1
İbb Bjk 2 1 1
Abdullah Avcı'yı anlatır mı bilmem?
Şu adam gibi adam tanımlamalarına uyuz olmaya başladım.Ertuğrul .sağlam ile başladı.Kafiyeliydi...İlk kim başlattı? Kendisi..Adam gibi biri böyle mi der?
Sabri 3 gün önce küfürle kovulmaya çalışıldı.. 3gün sonra 3lü çektirdi. Bülent Korkmaz Lincolnü oynatmama Arda'yı kaptan yaparım dedi..Öyle mi oldu ?