21 Şubat 2009 Cumartesi

Gaziantepspor 0 - 3 Beşiktaş

Sezonun ilk haftası Antalya deplasmanında elde edilen 3-2 lik galibiyet ve Mustafa Denizli'nin takımın başında sahaya çıktığı ilk maç olan Gençlerbirliği önünde elde edilen 3-1 lik galibiyet. Bu iki galibiyetin dışında ligde deplasmanlarda galibiyetimiz yoktu. 19 Ekim'de oynanmıştı Gençlerbirliği maçı, tam 4 ay sonra deplasmanda gelen 3 puan, hemde 3 golle. Bundan iyisi olamazdı. Maçın ilk 35 dakikasını izleyemedim son 10 dakika da Gaziantep yakaladığı pozisyonları gole çevirebilse deplasman galibiyeti hasretimiz bir başka maça kalabilirdi.

Maça Delgadosuz Yusufsuz çıkmak Gaziantep gibi zor bi deplasman için önemli bi avantaj, zira Antep takımı Nurullah Sağlam'ın elinde baya bi yol katetmiş, çok koşan sürekli mücadele eden rakibine devamlı baskı kuran bi Antep yaratmış Nurullah hoca. Tebrik ediyorum kendisini, işte hocaya sabredilirse böyle oluyor güzel ülkemizde. Gömlek değiştirir gibi hoca değiştirenlere duyurulur ! Üstelik Antep'in en önemli oyuncusundan saha içerinde ki liderinden yoksun olduğunu da unutmamak lazım. Tabata cezalı olmasaydı belki de çok şey değişirdi. Özellikle genç oyuncular İsmail'i ve Murat Ceylan'ı çok beğendim, gelecek vaad eden isimler. Sol bek kıtlığı çeken futbolumuzda İsmil gibi oyunculara sahip çıkmak lazım.

Maçı izlemeye gittiğim yerde daha kapıdan girmeden S.Özkan'a edilen küfürler kulağıma gelmeye başlamıştı. Neden bu kadar kötü oynar, neden bu kadar ısrarla top tutar, neden gram katkısı olmamasına rağmen her maç ilk 11'de yeri hazırdır... bu soruların cevabını bulmak lazım. Geçtiğimiz haftalarda kendini Messi sandığını ve bu rüyadan uyanmasını dilemiştik ama hazret hala rüyalar aleminde. Böyle giderse Mustafa Denizli bile sahip çıkamaz ona. Atılan her topu ezdi, ya aut ya taç ona atılan her top. Bazen de kaptırdığı adama faul yapıp bi halt ettiğini sanıyor. Serdar'a tavsiyem alsın maç kasedini Toraman'ın Nobre'ye yaptığı asisti iyice bi izlesin ve ders alsın.

Ligin ikinci yarısının en zor deplasmanlarından birisiydi bu maç, 3 puan iyi oldu. Bundan sonra Sivas deplasmanına kadar içerde İ.B.B. ve Gençlerbirliği dışarda ise Hacettepe maçları var. Bu 3 maçtan çıkarılacak 9 puan Sivas maçını bir final maçına çevirir, tabi o arada Sivas süpriz puan kayıpları yaşamazsa.

Hiç yorum yok: