2 Şubat 2009 Pazartesi

Serdar Özkan

Sizde de varmıydı bilmiyorum ama ilkokulu bitirdikten sonra hazırlık sınıfında İngilizce öğrenmeye başladığımızda yeni öğrendiğimiz kelimeleri 5-10 kere yazardık iyice aklımıza kazınsın diye. Yaza yaza insanın aklına daha çok yerleşiyor tabi. Benim Mustafa Denizli'ye bi tavsiyem var. Versin bu arkadaşın eline bi defter ve en az 1000 kere yok yok 5000 kere ''Ben Messi değilim'' yazdırsın. Ya da bu kardeşimizin bulunduğu ortamlarda Barcelona maçları izlenmesin, Barcelona veya Arjantin Milli Takımı maçlarını izletenlerin tiz kellesi vurula ! Hani Superman'i izleyip etkilenen çocuklar varya kendini 3. kattan atanlar falan, işte onlar gibisin be hacım. O topu sana 5 kişinin arasına dalıp her seferinde kaybet diye vermiyorlar. Aslında sana değil sana o formayı verende kabahat. Allah yetenek vermiş, ondan daha da önemlisi yeteneğini kullanman için akıl vermiş. Sana düşen ne, aklını kullanarak yeteneklerini sergilemen. Çok mu zor çok merak ediyorum. Yazık size bağlanan umutlara, yazık sizi yıldız olacaklar sanan bizlere...

2 yorum:

Şairler Parkı dedi ki...

Özkaynak diye yırtın, dur. Sonra aşağıdan gelen adam kıymet bilmesin. Burda tek suç Serdar'da değil. Demek ki aşağıda ahlaki anlamda iyi dersler verilmiyor. Bu formanın kıymetinden yeterince bahsedilmiyor. Tigana boşuna kiralık yollamamıştı Serdar'ı.

Eğer yanlış hatırlamıyorsam Arda bir röportajında bizim jenerasyonun en yeteneklisi Serdar demişti. Ama bir de şu anki pozisyona bak. Kim daha çok formasının kıymetini bilip, oynuyor?

Ege

carlito dedi ki...

Doğru hatırlıyorsun kardeşim, Arda 'bana çalım atmayı Serdar öğretti' demişti.

Sizin de üzerinde sıklıkla durduğunuz özkaynak düzeni ne yazık ki yıkılmaya başlamıştır.

Şunu asla unutmamalıyız altyapı sadece futbol öğretilen yer değildir olmamalıdır. Spor ahlakı ve sağlam bir duruşta kazandırılmalıdır gençlere.