15 Şubat 2009 Pazar

Beşiktaş 1 - 1 Trabzon

Öncelikle Trabzon gibi bi takıma maç boyunca sadece 5 şut attırmak (üstelik kaleyi tutan 1) büyük olay. Sezonun en kötü topunu oynadı bana göre Trabzon, Fenerbahçe maçında sadece kaleci ile karşı karşıya kaldıkları 5-6 pozisyonları vardı, 3-0 yenildikleri Galatasaray maçında bile daha çok pozisyon bulmuşlardı. Maça ikinc yarıda ki 11'le çıksak herşey bambaşka olurdu kuşkusuz. İlk yarı tam bir utançtı bizim için, bu kadar ruhsuz oynanamaz ama ikinci yarı doğru hamleler yapılınca neler olduğunu herkes gördü. Biraz şans olsaydı bugün 3 puanı alırdık. Serdar Özkan konusunda fazla şey söylemeye gerek yok Akçabat Sebat'a mı gider Mersin İdman Yurduna'mı gider nereye giderse gitsin ma ne olur bizden uzak olsun. Yusuf Şimşek, Beşiktaşlı olduğunu kanıtlamak fotoğraflarla değil sahada ki icraatlarla oluyor umarım bunu anlarsın.

Biraz da şu kornerlere değinmek lazım maç boyunca 12 korner kullanıyoruz 11'ini kullanan Tello sadece birinde ön direkten ileriye atabildi onda da gol oldu ! Kardeşim bu takımda kornerleri sen kullanıyorsun nasıl olurda yetiştiremiyorsun o topu ortaya, ön direk çalışmışsınızdır belki antremanlarda ama oraya hareketlenen de yok ki. Ligin en çok korner kullanan takımıyız ancak benim bildiğim sezon başından beri kornerden atabildiğimiz gol sadece 2 ! Antremanlarda ne yapıyor bu adamlar anlamak güç.

Bu saatten sonra şampiyonluk konuşulacaksa en az 5-6 maçlık bi 3 puan serisi yakalamak lazım, eğer takımın gerçek potansiyeli ortaya çıkarılabilirse bu çokta zor değil. İlerleyen haftalarda göreceğiz çok azalsada hala küçük bi umudum var.

Son sözümü Trabzonspor'un kaptanına ayırmak istiyorum. Tamam futbolculukla uzaktan yakından alakası olmayan bi hödük olduğunu biliyoruz ama bunu her pozisyonda ispatlamak zorundamısın be hacım. O nasıl topa girmek yahu, neredeyse kendi kalecini bile sakatlayacaktın. Senin gibi adamların oynadığı lige Süper Lig diyoruz ya ben daha ne diyim, senin gibilerin soylarının tükenmesini dileyerek noktayı koyuyorum.

Hiç yorum yok: