28 Nisan 2009 Salı

Hocalarının Kuyusunu Kazanlar

Her ne kadar adına istifa deselerde bunun bi istifa olmadığını hepimiz biliyoruz. Ersun Yanal'ın gönderilmesinde başrolü oynayan ikiliye geçmeden önce Trabzonspor'un bu muhteşem (!) hamlesi için bi kaç kelam etmek lazım.

Yahu kardeşim gören de sanacak ki her sene şampiyon oluyorlarda Ersun Yanal bu sene yapamadı diye gönderiyorlar. Daha takımı yeni kurmuşsun bu sezon yeniden yapılanma sezonu ilk 3'te bitirmek bile büyük başarıdır gözümde. Ne olacak şimdi, yeni hoca gelecek kendi tercihleri ile yeni takım kuracak, o takım oturana kadar bi sezon daha uçup gidecek. Bi sene daha sabretseniz adama beklediğiniz başarı belki de gelecekti, belki de gelmeyecekti ama denemek zorundasınız. Bizi fazla ilgilendirmez tabi, kim ne oluyorsa olsun sonuçta aynı hataları bizde yıllardır yapıyoruz ama artık akıllandığımız kanaatindeyim. Daha doğrusu yönetim akıllandı, biz zaten sabır konusunda bi sıkıntı yaşamıyoruz.

Gelelim Ersun Yanal'ı koltuğundan eden müthiş ikiliye. Bi kaç ay önce bi postta değinmiştik bu ikiliye, tehlikeyi biz görmüştük ama Trabzonspor görememişti. Özellikle içerde üst üste puanların uçup gittiği Denizli-Konya-İBB maçlarında baş sorumlu olarak Gökhan ve Umut'u gösterebiliriz. O maçlarda kaybedilen 8 puanı şuan ki tabloya koyduğumuzda Trabzon'un nerelerde olabileceğini görüyoruz. Gidip kanat oyuncusu alacaklarına adam gibi bi forvet alsalardı şimdi bu durumda olmazlardı. Bu sene gitti ama gelecek sene için Trabzona iki yeni forvet şart. Forvetlerin yanında biraz da sabır tabi ki.

Postu Ekşisözlük'ten müthiş bi alıntıyla bitiyorum: ''Koy bu ikisinin yanına Guiza'yı Manchester United'ı küme düşürmezlerse şerefsizim''

1 yorum:

Adsız dedi ki...

Gecen bir yerde yaziyordu tam emin degilim ama Gokhan Unal, Umut Bulut ve Guizayi M united a koysan kume dusurur cark duzeninde giden Man Unitedi diye. Yazan haksizda sayilmaz hic.

Bu kadar mi yetenek yoksunu olur insan. Umut Bulut kendini yedin bitirdin capraz kosularla ama bal yapamiosun be kardesim. Deli dana gibi ordan oraya kos ama tek bir sutun olmasin 90 dakika boyunca.