10 Nisan 2009 Cuma

Kocaeli 1 - 3 Beşiktaş / 100. Yıldaki Gibi

Kocaeli ile yaptığımız iki maçta da bu kadar zorlanmamız beni 100. yıla götürdü, o yılda ligin ikinci haftasında 2-1 ile zar zor geçmiştik Kocaeli'yi, ikinci yarıda ki maç ise 5-0 bitmişti yanlış hatırlamıyorsam. Ligin sonlarına doğru küme düşmemeye oynayan takımlarla oynamak derbi maçlar kadar zor oluyor valla. Hele birde rakibiniz Kocaeli gibi elinde iyi silahları bulunan ve taraftarı da sağlam olan bi takımsa işiniz iyice zor oluyor ama o silahların en iyisi olan Taner golün hemen ardından yan bağlarından yaşadığı sorun nedeniyle oyundan çıkmak zorunda kalınca hücum açısından maç daha başlamadan bitmiş oldu Kocaeli için, neyse ki golü atmışlardı. Asisti de Taner yapmıştı zaten. Golde topu alan oyuncunun etrafında 3 oyuncumuz vardı ama hiçbiri bir şey yapamadı ne yazık ki. Erken gelen golün şokunu atamadan az daha ikinciyi yiyorduk ki eski oyuncumuz Serdar Topraktepe zor olanı yaptı ve altıpastan topu dışarıya atabilme gibi üstün bi yeteneği olduğunu gösterdi ! Bana göre maçın kırılma anlarından biriydi bu. Ligin ilk yarısında 2-0 dan maçı çevirmiştik ama bu sefer böyle bi şansımız olmayabilirdi.

İlk yarıda golü bulduktan sonra geriye çekilen ve kontralardan medet ummaya başlayan Kocaeli Tanersiz bu işin zor olduğunu anladı ama yapacakta bişeyleri yoktu. İlk 45 dakika bitene kadar da iyi kapandılar Allahları var. Özellikle Azeri oyuncuları Sadıgov çok başarılıydı, gelen her topu başarıyla karşıladı Kocaeli'nin 1 sırt numaralı oyuncusu, Olympiakos'da Kafes diye bi adam var o da 1 numara giyiyor orta sahada oynamasına rağmen onu hatırladım birden. Maçın ilk 11'ini gördüğüm an eğer işler yolunda gitmezse Erkan-Uğur ve Cisse-Holosko değişiklikleri olur dedim nitekim öyle de oldu. Yabancı sınırlaması olmasa maça Erkan yerine Holosko ile başlardık zaten. Kapalı savunmalara karşı pekte verimli olmadığı bilinen Holosko penaltı golüne kadar pek ortalarda görünmedi zaten. Penaltı net penaltıydı. Zapo topun başına gelince hafiften tırsmadım değil hani ama Zapo öyle güzel yere vurdu ki topu adeta penaltı nasıl atılır onun dersini verdi. Maç boyunca ortalarda görünmeyen ayağına gelen topları da ezen Bobo şansının da yardımıyla golü atınca adeta yeniden doğduk. Penaltı Kocaeli'li futbolcuların direncini kırmıştı besbelli. İşte tam bu anlarda kapalı savunmalara karşı etkili olamıyor dediğimiz Holosko girdi devreye ve Yusuf'a güzel bi asist yaparak maçı bitirmiş oldu. Geçen hafta attığımız golün kopyasıydı adeta bu gol.

Kocaeli'nin şansı çok azaldı bu yenilgi ile ancak umarım kalırlar ligde, çok zor maçları kalmadı aslında, eğer bu futbolu devam ettirirlerse amaçlarına ulaşacaklardır. Cuma maçlarını yenip diğer oynanacak maçları beklemek te pek bi güzel oluyor. Yarın hepimiz Antalyalıyız vesselam, Şifo ve ekibi dualarımızla çıkacak yarın sahaya, e bi güzellik yaparlar artık. Şimdilik maç fazlasıyla elimizde bulunan liderlik yarın bu saatlerde tapusuyla bizim olur inşallah. Şimdi derbi de alınacak bi beraberlik güzel sonuç gibi görünüyor olsada fikstürü daha kolay olan Gs'nin yenilmesini istiyorum ben, Alex'siz Fb(büyük ihtimalle yok diyorlar) bunu nasıl yapacak o da ayrı sorun. Önümüzde ki iki hafta çok önemli Ertuğrul ve Rıza'nın takımlarından alacağımız 6 puan bizi Fb derbisine çok daha rahat çıkaracaktır. Bekleyip göreceğiz.

1 yorum:

Juan y Fer dedi ki...

Hello,
it was a very important victory to pressure the other Istambul´s team before the sunday´s derby.
Regards,
http://saqueneutral.blogspot.com/
(a blog about sport in English and Español)