9 Haziran 2009 Salı

Anadolu Çocukları !Hayır hayır tahmin ettiğiniz gibi Mehmet Topuz olayı üzerine yazılmış bir yazı değil bu. Konumuz bu sefer farklı. Resmini koyduğum bu 4 zatın ağızlarından düşürmedikleri ''Anadolu çocuğuyuz, yalanla dolanla işimiz olmaz, harbi adamız, sözümüzün eriyiz vs.'' tarzından söylemleri hepimize gına getirdi. Hakikaten dedikleri gibi olsalar amenna ama yaptıklarıyla söyledikleriyle bunun tam tersi bi haldeler. Sivas'a duyulan sempatinin bitme noktasına gelmesi (hatta nefret halini alması) Bülent Uygun ve Mecnun Odyakmaz'ın yüzünden oldu. Şimdi de Kayseri'nin sözünün eri (!) başkanı ve genel menajeri aynı şeyi Kayseri üzerine uyguluyorlar bilerek veya bilmeyerek. Oysa ki hem maddi hem manevi açıdan büyük zararları oluyor takımlarına da şehirlerine de camialarına da. Umarım o şehrin insanları bu zararların farkındadırlar. Sivasspor ve Kayserispor gelişmesini beklediğimiz Anadolu futbolunun belki de sarılacak en güçlü dalları. Bu iki umut veren kulübün böyle kendini bilmez adamların elinde oyuncak olması ve bunu yaparken de Anadolu insanının mertliğini, cömertliğini, adamlığını kendilerine kalkan yapmaları yakışık almıyor. Bundan sonra ne yapıyorsanız yapın ne halt ediyorsanız edin ama ne olur kendi pisliklerinize Anadolu'yu alet etmeyin. Sizin gibi pisliklerin kirletemeyeceği kadar temiz çünkü o.2 yorum:

Bay Kerahet dedi ki...

hocam farkettiysen hepsi fenerbahçe'nin köpeği olmuş kimseler!

Aziz bunlara panel verip bu kıvama getiriyor herhalde.

carlito dedi ki...

Gaziantep başkanı İ.Kızıl ile Y.Demirören'in iş ortaklıkları var yani yakın adamlar ama bizim başkanın Gs veya Fb ya da herhangibir takım Antep'ten futbolcu alırken İ.Kızıl'ı böyle kukla gibi kullandığını görmedim, bizim başkan melek diğerleri şeytan demiyorum tabi ki ama bu işlerde biraz da ADAM olmak lazım...

Daha düne kadar 'biz adam satmayız' diyen Bülent Uygun, Bilica'nın Fb'ye gideceğini ilk duyuran adam oldu. Biz istesek satmamak için yapmadığı maymunluk kalmazdı.