3 Haziran 2009 Çarşamba

Şampiyonluk Sarhoşu !!

Ne güzel Şampiyonlar Ligine direk katılacağız hiç bişey yapmasak bile kasamıza 15 Milyon Euro girecek diye sevinirken sevincimizi kursağımızda bırakacak bi haberle karşılaştık ve çok afedersiniz ama bu 'enayi'liği tanımlayacak cümle bulamıyorum. Şu Dünya üzerinde Nobre'ye yıllık 2.250 Milyon Euro'yu verse verse bizim yönetim verirdi nitekim verdiler. Deveye sormuşlar 'neden boynun eğri' diye 'nerem doğru ki' demiş. Bizimkiler de o hesap, şimdiye kadar hiçbir transferde tok alıcı/tok satıcı gibi davranamadılar, alınan adamlara hep fazlasını verdiler, gidenlerden hep azını aldılar (Carew hariç ama orda da bi kazık yedik bi sonraki satış opsiyonundan) formu biraz yükselen adama değerinin üstünde verdikleri paralar ile hem oyuncunun şımarıp sözleşmelerden sonra performansının düşmesine hem de takım içi dengelerin bozulmasına neden oldular. Bobo ve Delgado geçtiğimiz sezonlara süper başlamışlar ve sözleşmelerinde iyileştirmeler yapıldıktan sonra vitesi boşa atmışlardı. Yaşı 30'a gelmiş ve tek özelliği mücadele etmek olan bi adama bu kadar para verilmez arkadaş, insanın içi acıyor, bizden çıkıyor o paralar sonra. Hadi onu geçtim, bu takımda Tello 1 Milyon gibi bir rakama oynuyor yanlış bilmiyorsam, şimdi çıkıp 2 Milyon alan Nobre'den Tello'nun performansının iki katını beklemek hakkımız değil mi ? Çok çok büyük yanlış yapılmıştır, yine çakal Figer'in oyununa geldik geçmiş olsun.

''Eşşeğe altın semer vursan eşşek yine eşşek''

5 sene üstüste şampiyon olsak, Avrupa'da başarıdan başarıya koşsak yine amatör lig takımı yönetir gibi yönetir bunlar kulübü. ŞL'ye gidecek takım bu sezon yine Diattalara Gordonlara emanet edilir. Bu yediğimiz son kazık olur inşallah.

3 yorum:

ERKUT dedi ki...

Gayet net açıklamışşsın. Nobre sadece Türk statüsnde oynuyor diye bu parayı alıyor lakin her koşulda Nobre ve 2,25 milyon euro rakamlarının yan yana geleceği tek yer Nobre'nin çıkarsa talipsinden istenebilecek maksimum bonservis bedeli olur . Onu da kimse vermez.

mre dedi ki...

Klübün parasını kendi parası gibi gören yöneticiler daha doğrusu profesyoneller olmadıkça tüm takımlar aynı haltı yemeye devam ediyorlar, edecekler. Yurtdışında yıldız statüsünün hemen altındaki bazı adamların aldığı paraları duyunca daha da çok üzülüyorum.

erdersson dedi ki...

zaten eğer türkiyede birşeyi zarara uğratırsan koltukta oturma süren uzar.mesela faruk süren fazla oturamadı.neden?4 şampiyonluk uefa süper kupa.çoğu kulüpün bankalar borçlu olmasını ister.ne kadar çok borç o kadar çok kredi .ve faiz karı demek.bu işten managerler +bankalar+ bazı ülkeler çok kar ediyorlar.ee haliyle birileride zarar edecektir.birde vergi vermiyor futbolcular.yani nobre avrupada olsa 3 ila 3.5 milyon avrovaya imza atması lazımdır bu parayı almak için.vergi en az yüzde 30 dur.bizde futbolcudan vergi alınmaz.ama asgari ücretli çalışandan bir yığın vergi alırlar.