20 Eylül 2009 Pazar

Yeteeeeeer Yıldırım Demirören Yeteeeeeer !!

Maçı kaybettik ancak sonlara doğru ağırlıkla yönetime yöneltilen 'istifa' sesleri yaşadığımız kayıpların bize kazandırdığı tek artıdır. Maçı konuşmanın fazla bi anlamı yok, o orda oynasaydı bu burda oynasaydı safasını çoktan geçtik biz, bunları tartışmak sadece zaman kaybıdır. Mustafa Denizli maçın ardından yaptığı açıklamalarda istifa sinyali versede ben bırakıp gideceğine pek ihtimal vermiyorum. Kadroda taktikte bu kadar oynamayıp doğruyu bulsa şimdi herşey çok daha farklı olurdu şüphesiz ancak tüm faturayı da ona çıkarmamak lazım.

Bir takım düşünün ki stoperinde oynayan ve aynı işi yapan iki oyuncusundan biri 800 Bin Euro alırken diğeri 2.5 Milyon Euro alıyor, tek yaptığı iş rakiple boğuşup top indirmek olan Nobre 2.2 Milyon Euro alırken Tello'nun 1 Milyon Euro'yu ancak primlerle kazanabilmesi hangi takım içi dengelere uyuyor Allah'ınızı severseniz. Gidip ancak eski parayla 8 Milyon edecek bir adam için olağan üstü paralar verirseniz o adam da bu paranın altında ezilir işte böyle. Bir maç 18'e bile giremeyen adam diğer maç kurtarıcı olarak sahaya sürülebiliyor. Bu örnekler uzar gider. Anlatmak istediğim şey takımda aklını fikrini herşeyini futbola verecek adam kalmayışıdır. Herkeste var bir sorun. Bu ortamda başarı nasıl gelir gelse de neye yarar ?

Seçime 3 aydan biraz fazla bi zaman var. Takımın ligde yeniden şahlanıp seri galibiyetler alması bile bizi zirveye ortak etmeye yetmeyecek gibi. Açık söyliyim bu süreçte kaybedeceğimiz hiçbir maça hiçbir puana zerre kadar üzülmeyeceğim. Eğer ki sonunda Yıldırım Demirören'den kurtulmak varsa varsın bir sezonu heba edelim. Sportif başarısızlık kongre süreçlerinde her zaman başkanların elini zayıflatır, lig gitti gibi elde sadece Şampiyonlar Ligi var, bir ihtimal orda bi başarı gelirse o zaman biraz olsun rahatlar belki başkan. Aday olmayı düşünen isimler yavaş yavaş ortaya çıkıyorlar, iyi bir ekip iyi bir planlama ile gelen olursa ortada ne Yıldırım Demirören kalır ne de borç yükü. Bunu gerçekleştirebilecek kapasitede ve donanımda insanları bünyesinde barındıran bi camiadır Beşiktaş camiası ancak Demirören öyle bir yapıştı ki kulübe kimse bir şey yapamıyor. Artık taraftar tepkisi de gelmeye başladığına göre yavaş yavaş bavulları toplamaya başlamalı bence kendisi.

Hiç yorum yok: