24 Ekim 2009 Cumartesi

Eskişehirspor 0 - 1 Beşiktaş

Bu kadar eksiğin üstüne birde sahada ruh gibi dolaşan en az 3-4 tane futbolcunuz varsa kazandığınız için Allah'a şükretmelisiniz. Tello bu sezon henüz iyi bi maç çıkaramadı, sanırım hala parasal konularla meşgul kendisi. Böyle giderse hangi yabancı gitsin anketinde kendine güzel bi yer edinecek. Bobo içinse her maç aynı şeyleri yazmaktan bıktım o yüzden bişey yazmayacağım. İsmail'in Üzülmez'i kesmesi için ne yapması gerekiyor çok merak ediyorum. Nobre isterse oyuna 90+5 te girsin yine boş kaleye bi gol kaçırır kalan kısa sürede. Nihat'ı ise sona bıraktım, hadi diyelim ki golü kendin atmak için yandaki boş adama vermedin, o son vuruş nedir yahu, dağlara taşlara mı atılır o top. Sonradan bi tane daha buldu o pozisyonun aynısından ama orda topu önüne bile alamadı. 4.5 Milyon Euro bonservis ve yıllık 3 Milyon Euro gibi anormal paralara malolan bi adamın bunları yapma lüksü yok kardeşim, a-ta-cak-sın bu kadar basit ve net ! Tabi bu oyuncuları yazarken Mustafa Denizli'yi de es geçmemek lazım. Sonuçta bu adamlara tahammül eden kendisi. Hele bi Batuhan döndüğünde oynatmasında görelim, Batuhan Nobre'yi alır Boboyla çarpar Nihat'ı da onlara ekleyip 90'a takar. Necip Uysal Uğur İnceman'dan daha kötü oynamaz heralde daha doğrusu istese de oynayamaz ! Ama Mustafa Denizli varken bu gençlerin forma bulması çok zor.

Ruhsuzlar mangasının ardından yüreklilere geçebiliriz. Öncelikle 3 önemli eksiğe rağmen çok iyi savunma yapan Toraman-Kaş-Fink üçlüsüne değinmek lazım, canlarını dişlerine takarak oynadılar. Kaş'ı beğenmeyenler yine çıkacaktır ama bana göre son zamanlarda iyi maçlar çıkarıyor, bekte yaşadığı sorunlar stoper olarak yetiştiği için oluyor, bugün esas yerinde oynadı ve gayette güzel oynadı. Fink'in iki üç maç üstüste oynadığını pek göremedik umarım bundan sonra görürüz. Toraman'ın sakatlıktan döndükten sonra 2. maçı bu, sakatlanma pahasına birçok topa girdi, tekmeye kafa sokan adam rolünü yine iyi oynadı. Golü söke söke atan daha atmadan sevinmeye başlayan Ekrem'i de unutmamak lazım. Neydi o gol sevinci be valla bi ara atmayacak sandım, neyseki golü atıp sevinmeye öyle devam etti. Tabata'da oynadığı zaman bişeyler yapmaya çalışıyor ancak etrafında ona ayak uyduracak adam yok.

İlerisi için umut vermeyen galibiyetler pekte fazla mutlu etmiyor insanı ancak iki önemli rakibimizin birbiri ile oynayacağı haftada 3 puanı almak önemli. İnönü'de 1-0 yenildiğimiz Kayserispor maçının ardından oynadığımız 5 maçta 3 gol yedik 2'si CSKA'dan biri de Kasımpaşa'dan penaltıdan. Savunma olarak iyi yoldayız diyebiliriz ancak ileri uçta işler kötü. Devre arasında o bölgeye bi operasyon şart. Nobre'yi Nihat'ı altyapıya gönderip top boş kaleye nasıl atılır bunu öğreterek başlayabiliriz mesela !

Hiç yorum yok: