22 Ekim 2009 Perşembe

Wolfsburg 0 - 0 Beşiktaş

Defansif anlamda doğru işler yapıldığı zaman, doğru adamlar alınıp doğru 11'ler sahaya sürüldüğü zaman neler olabileceğini dün hepberaber gördük. Tello ve Bobo uykudan uyansalardı ve kendilerini maça verselerdi 1 değil 3 puanla dönerdik 'Kurtlar Kalesi'nden. Demek ki neymiş her maç gelene geçene 3er 5 er sallayan Wolsfburg bile kendi evinde durdurulabilirmiş. Aslında İnönü'de ki Man.Utd. ve Moskova'da CSKA maçlarında da bu oyunu oynamıştık ancak yenilen talihsiz goller işi bozmuştu. Holosko olmadığı zamanlar aradığım bir adamdır ama dün daha bi arandı, Wolsfburg'un çok adamla saldırdığı anlarda çok işe yarardı şüphesiz. Tello'nun bişey yapamayacağı ilk 15-20 dk.da belli oldu ama hoca ısrarla sahada tuttu onu, halbuki onun yerine bi Tabata veya S.Özkan oynasa daha iyi olurdu. Fink'i çoğu kişi beğenmedi ama oynadıkça form tutar böyle oyuncular, bi maç oynar 3 maç oynamazsa böyle olur işte. Bunların dışında sahada doğru işler yapan bi takım vardı.

2 hafta sonra İnönü'de tekrar kozlarımızı paylaşacağız. Grafite yok, onun yerine Martins mi oynar yoksa Dzeko tek forvet olarak mı çıkar bunu bilemeyiz ama bu sefer onların forvet hattını değil bizim forvet hattımızı tartışmalıyız. Kendi sahamız dahi olsa bu hücum hattı ile Wolsfburg'a karşı baskı kurma şansımız çok az. Umarım o maça kadar Batuhan hazır hale gelir ve oynatılır.

Maç boyunca biran olsun susmayan, Almanya'yı deplasman olmaktan çıkaran gurbetçi kardeşlerimize ve burdan gidenlere de koca bi helal olsun demek lazım takımı çok iyi desteklediler. Bu arada sözümona tribünleri temizlemeye başlayan sayın başkanımız maça hiçbir tribün liderini götürmemiş. E heralde götürmez, Ocak'ta oy verecek kongre üyelerine yer açmak lazım değil mi uçakta !

Hiç yorum yok: