7 Kasım 2009 Cumartesi

Trabzonspor 0 - 2 Beşiktaş

Kaleyi bulan ilk şutunu 48. dakikada atan ve bu şutta golü bulan takımımızın böylesine zorlu bi deplasmandan 3 puanla dönüyor olması çok sevindirici. Oynadığımız defansif futbol çok eleştiriliyor ama eldeki mevcut kadro ile ancak böyle bi oyun oynanırdı bence. İlerde kullanacak fazla adamımız olmadığına göre yapılacak şey belliydi; geri çekilip beton gibi sapasağlam olan savunmamıza güvenip sürpriz gol(ler) bulmak. Herşeyden önce Hakan'a değinmek lazım aslında, en az 5 tane %100 lük golü önledi bugün kurtarışlarıyla. Bu 3 puanda Hakan'ın payı çok büyüktür, hakkını teslim etmek lazım helal olsun. Maça nasıl başlıyorsa öyle gidiyor Hakan, maçın başlarında Umut'un kafa vuruşunu ve uzaktan şutunu çıkarması motivasyonunu yükseltti ve bu sayede müthiş bi maç çıkardı. Üst üste bi kaç maç böyle oynarsa özgüvenini tekrar geri kazanır ama Rüştü efendi kafasına eserse sakatlıktan çıkar (!) ve kaleyi alır tekrar.

İsmail'in savunması kötü diyor çoğu kişi ancak bugün çok iyi savunma yaptı bana göre, üstelik önünde kimse yoktu Ernst'in yardımlarını saymazsak. Gittikçe yükselen bir grafiği var, Ferrari ve Sivok'tan biraz daha bişeyler öğrenirse dört dörtlük bi bek olur. Üzülmez'i yedek kulübesinde görmek ne de güzel oluyor be. İlk yarıda çok etkisiz görünen Nobre ve Tabata'ya ise fazla bişey diyemeyiz çünkü ilerde çok yanlız kaldılar. Onlara bişey diyemeyiz ama sonradan oyuna giren Bobo'ya bişeyler diyebiliriz. 80. dakikada bitebilirdi bu maç ama sağolsun ruhsuz Bobo zor olanı yaptı ve bomboş kale dururken topu kaleciye nişanladı, aklının Beşiktaş'ta olmadığını çok belli ediyor. Biran önce gitsin nereye gidecekse bizde rahatlayalım böylece. Forvette İlhan Mansız'ı Pascal Nouma'yı görmüş adamlarız biz Bobo gibi ruhsuzlar bünyede şişkinlik yaratıyor. Ruhsuzgillerden Uğur İnceman'a da değinmek lazım. Aslında ruhsuz değil bizzat kendisi ruh adamın. Altyapıda ondan çok daha iyi oyuncular var yazık oluyor çocuklara.

Trabzonspor içinde bi kaç şey söylemek lazım. Geçen sezon Ersun Yanal'ı istifa ettirdiklerinde bitirmişlerdi aslında bu sezonu da. Tam emeklerinin karşılığını almaya başlayacakken yedi bitirdiler adamı. Bu sezona Ersun Yanal ile girselerdi çok daha iyi durumlarda olurlardı bence. Ersun Yanal giderken onun başını yiyenler olarak Umut-Gökhan ikilisini idam sehpasına yatırmıştık ama yanılmamışız. Yazık bu Trabzon defansına yazık bu Trabzon orta sahasına, adamlar herşeyi yapıyorlar ancak ilerdeki iki etkisiz eleman bütün emeği heba ediyor. Trabzonspor taraftarına da çok şaşırdım, yönetimi istifaya davet ediyorlar ya ondan. Kardeşim yönetim daha ne yapsın, eldeki imkanlara göre iyi bi kadro kurdular bence Umut odunu bomboş pozisyonda golü atamıyorsa yönetim ne yapsın, Gökhan ayağına gelen bi topa bile hareketlenmiyorsa suçu yönetimde aramayacaksın. Formda bi Fatih Tekke olsa şu takımda olacakları düşünmek bile istemiyorum. Trabzonspor'un reçetesini de yazdığımıza göre yazımızı bitirmenin zamanı gelmiştir.

Hiç yorum yok: