9 Ağustos 2010 Pazartesi

Attan İnip Eşşeğe Binmek

- Guti, Quaresma, Bobo, Nihat gibi bi hücum hattından Uğur, Nobre, Holosko, Tabata gibi bi hücum hattına dönmek ancak bu başlıkla anlatılabilir. Oyuncu değişikliklerinden sonra farklı bi takım izledik resmen. İkinci takımda ki hücum hattı ile halı saha maçına çıkmam o derece kötüler !

- Cenk maçın tartışmasız yıldızıydı, maşallah diyelim de nazarımız değmesin ama Hakan'da Cenk'te çok büyük güven verdiler bize. Bu şekilde devam ederlerse yıllarca kaleci sıkıntısı çekmeyiz.

- Guti henüz tatil modundan yeni çıkmasına rağmen büyük ölçüde hazır gözüktü, o mükemmel paslarından bu sene bolca izleyeceğiz inşallah ama gerek Bobo'nun gerekse pozisyona giren diğer oyuncuların bu pasları heba etmemeleri mümkün olduğunca iyi kullanmaları şart ( Nobre'yi hiç saymıyorum bu oyuncular arasında çünkü adam o kadar kazma ki Dünya'nın gelmiş geçmiş en iyi pas atan adamları da gelse ona gol attıramazlar ! ) Guti protestolara maruz kaldı ama tribünlerde ''14 Guti.Haz'' formalı seyirciler de mevcuttu.

- Tello bu takımda her türlü oynardı Holosko ve Tabata oynuyorsa, yazık oldu gerçekten. İsmail herkesin çok şey beklediği bi oyuncu ilk yarı sol bek ikinci yarı sol açık oynadı bu akşam çok iyi değildi ama iyi olacak zamanla buna inanıyorum düzenli forma bulması şart.

- Ersan A. Gülüm'ü sanırım sol bekte de kullanacak Schuster, biraz sert bi stili var gibi geldi bana, sadece 45 dakikaya bakarak hakkında kesin kararlar veremeyiz ama boş bi adam olmadığı ortada.

- Yeni siyah forma gerçekten çok güzel olmuş, Salı günü tanıtılacak diye bekliyorduk sürpriz oldu bu akşam görmemiz.

- İlk yarı oynayan kadrodan Fink, Hilbert ve İsmail'i çıkarıp Ernst, Necip ve İ.Üzülmez'i koyarsak ideal 11'i buluruz diye düşünüyorum doğru olan da bu.

- Ve son söz Tabata'ya:

Değil İlhan Mansız kılığına girmek renk değiştirip siyahi olup Nouma'ya dönsen de estetik ameliyatla Süleyman Seba'ya dönüşsen de gözümdeki yerin aynı, senin yerin kesinlikle ve kesinlikle burası değil !

Hiç yorum yok: