28 Ağustos 2010 Cumartesi

Ne İçiyorsun Oğuz Çetin ?

Kimse bana milli takım aday kadrosunu Hiddink'in oluşturduğuna inandıramaz, çünkü kariyeri başarılarla dolu olan bi adam aday kadroyu kurarken takımında bile oynayamayan ya da sakat adamları almaz kadroya. Fatih Terim başarısız oldu ve istifa etti gitti ama yardımcısı Oğuz Çetin onun yanlışlarını aynen devam ettiriyor, ne anladım o zaman ben Terim'in istifasından. Nedir bu inat nedir bu Türk halkı ile dalga geçercesine kadrolar hazırlamak.

Kaleciler: Hakan Arıkan, Onur Kıvrak, Sinan Bolat
Savunma: Gökhan Gönül, Sabri Sarıoğlu, Ömer Erdoğan, Servet Çetin, İbrahim Toraman, Gökhan Zan, Hakan Balta, İsmail Köybaşı
Orta saha: Hamit Altıntop, Kazım Kazım, Mehmet Aurelio, Selçuk İnan, Selçuk Şahin, Emre Belözoğlu, Nuri şahin, Arda Turan, Özer Hurmacı
Forvet: Tuncay Şanlı, Semih Şentürk, Sercan Yıldırım, Nihat Kahveci, Halil Altıntop

Hakan Arıkan, Sabri Sarıoğlu, İbrahim Toraman, Gökhan Zan. Bu 4 isim de sakat. O zaman ne işleri var milli takım kadrosunda ? Serkan Balcı milli takıma girmek için daha ne yapmalı lütfen biri söylesin. Sabri futbolu bile bıraksa yine davet gidecek heralde adama. Şu Gökhan Zan olayını da biri çıkıp mertçe anlatsın ne olur, bu arkadaşta bizim göremediğimiz ne var Allah aşkına. Adam sakatken bile banko çağırılıyor. Hedefi milli takım olan bi stoper nasıl motive olacak bu durumda ? 'Ben kıçımı da yırtsam yine aynı adamlar çağırılıyor' dese hakkı var mı yok mu ? Bu kazmanın peşinde koştuğumuz kadar Serdar Taşçı'nın peşinde koşmadık, adam şimdi Alman milli takımında oynuyor. İbrahim Toraman sapasağlamken üstelik yerine de adam yokken çağrılmıyor ama sakatken çağırılıyor, resmen bizle dalga geçmek bu. Hakan Balta ve İsmail'de çok büyük bi düşüşteler ama yerlerine adam bulmak zor diye rahatça çağırılıyorlar.

Kazım Kazım'ın iki sezondur Fenerbahçe'yi kaç kere yaktı gördük, artık onlar bile kadroda tutmak istemiyorlar futbolcudan çok rapçiye benzeyen bu herifi ama ne hikmetse forması sürekli garanti. Volkan Şen Kazım'ı kesmek için amuda kalkıp asist falan mı yapmalı ne yapmalı ? Ozan İpek bu kadroda olmayı haketmiyor mu ? Necip ile Selçuk Şahin aynı bölgenin oyuncuları değilleri mi, bana Selçuk'un Necip'ten tek bir fazlasını gösterin bir daha futbol konuşmayacağım yemin ederim. Trabzonspor'daki Ceyhun Gülselam iyi bi alternatif olamaz mı bu kadroda sizce de. Nihat'ı bizim taraftar bile yuhalarken milli takımda banko kadroya giriyor, akıl alacak iş değil. Böyle oyuncular zaman zaman form düşüklüğü yaşarlar buna bakıp hemen milli takımdan kesmek gerekmez tamam ama Nihat'ta uzun zamandır var bi düşüş. Milli formayı giymenin kolay olmadığını görmeleri lazım bu isimlerin.

Milli takımın derhal Oğuz Çetin'den kurtulması lazım ya da Guus Hiddink'in acilen direksiyonu devralması lazım yoksa daha çoook turnuvaları uzaktan izleriz.

Hiç yorum yok: