11 Ağustos 2010 Çarşamba

Sevsinler Sizi !


Çok değil daha bir sene önce 'nasıl etik transfer yapılır' dersi veren bu iki zat gerçekten çok etik (!) 2 transfere imza atmak üzereler. Neymiş efendim önce kulüple sonra oyuncu ile anlaşılacakmış, bizim yaptığımız futbolcunun akılını çelmekmiş, böyle iş olmazmış mışta mış...

M.Niang transferinin nasıl şekillendiğini bir haftadır yakından takip ediyoruz. Fenerbahçe önce Niang'ı Marsilya'da aldığı paranın üstünde bi teklif yaparak oyuncuyu bağladı daha sonra da Marsilya'nın hocasına ve yönetimine Niang üzerinden baskı uygulamaya başladı. Niang rest üstüne rest çekti ve sonunda Descamps ve Marsilya başkanı ikna oldu. (Aziz Yıldırım yanına mafya babalarını alıp özel uçakla neden alıp gelmedi acaba öylesi daha kolay oluyordu sanki) Gelelim Süleyman Hurma'ya. ''Önder Turacı ile anlaştık Fenerbahçe ile de anlaşırsak bu transfer bitecek'' Yapılan açıklama bu fazla yoruma gerek yok aslında, hani önce kulüple sonra oyuncuyla anlaşmak gerekti sayın Hurma. Bıldır yediğin hurmalar başına iş açar işte böyle, sen değil etik ahlak dersi vermek ağzını açıp tek kelime bile etmemesi gereken bi adamsın şu ülkede.

Bu iki ismin böyle olayların içinde yer alması değil aslında insanı şaşırtan, sonuçta ne oldukları az çok belli. Beni esas şaşırtan bu olayların nasıl olupta medyada en ufak bir şekilde de olsa yer almayışı. Beşiktaşlılıklarına toz kondurmayan değerli gazeteci abilerimiz bu kadar mı balık hafızalı ki bi sene içinde olan olayı unutuyorlar. Alayını toplasan bi Kazım Kanat etmezler, rahmetli hayatta olsaydı bu konuda kesin bişeyler söylerdi. İnsanın canını sıkıyor böyle şeyler..

Hiç yorum yok: