27 Ocak 2012 Cuma

Rıdvan Akar: Çarşı Neden Demirören Söylemine Karşı Değil ?


Rıdvan Akar'ı kim nasıl bilir bilemem ama benim için Beşiktaş'lılığın vücut bulmuş hallerinden biridir. Son iki gündür yaşadıklarımız herkesin malumu. Beşiktaş başkanı sıfatına sahip olan bir adam çıkıp 'Fenerbahçemiz' diyor ve ne yazık ki Beşiktaş'ın büyük sesi olarak bildiğimiz Çarşı ve onun resmi forumu olan forzabesiktas.com bu rezillikleri sadece seyrediyor. Sadece seyretmekle kalmıyor isyan eden, başkaldıran(ki kendilerinin en çok övündükleri özellik de budur) sağduyulu insanları da sansürlemekten çekinmiyorlar. Rıdvan Akar bugün çok anlamlı bir yazı yazdı ve bu yazı sansürlendi. Tribünde YD'yi istifaya çağıran insanlara saldıranların sanal alemdeki yansımaları bunlar. Elbet gün gelecek devran dönecek, bu rantçıların da sonu gelecek. Derdi sadece Beşiktaş olanların çoğalıp birleşmesi dileğiyle..

İşte Rıdvan Akar'ın sansürlenen yazısı:

Beşiktaş taraftarı olarak bizler kendimizi Çarşı olarak bilinen o büyük şemsiyenin altında hissederiz. Zira Çrşı pek çok konuda bizim adalet ve vicanımızla örtüşen bir duruş sergilemiştir. Bunun son örneği Van için gösterilen duyarlılıktı.

Ancak saygınlık zor kazanılan ama çabuk kaybedilen bir haslettir.

Çarşı'nın Pluton'dan Etoo'ya, nükleer santralden Hasankeyfe kadar pek çok konuda gösterdiği hassasiyeti kendi 'varlık nedeni' ile yani Beşiktaş ile de göstermesini beklemek hakkımızdır.

Eğer sevdalısı olduğunuz kulübün başkanı şike soruşturması sürecinde Fenerbahçe'yi kurtarmayı kendisine görev edinmişse, eğer sevdalısı olduğunuz kulübün başkanı doğruları dile getiren -geçmişten beri dost olduğumuz- Altay Kulübünün başkanına 'otur, haddini bil' demişse ve en beteri de sevdalısı olduğunuz kulübün başkanı 'Fenerbahçemiz' sözcüğünü böylesine keyfiyet içinde kullanabiliyorsa, Çarşı'nın da bir tepki göstermesini beklemek hakkımızdır.

Aksi takdirde 'Çarşı'nın neye karşı' olduğunu sorgulamaya başlarız ki o takdirde Çarşı'yı 'Asi' yapan A mahsun kalır...

Kusura bakmayın arkadaşlar, geçmişte çokça sorgulanan ve sizleri de çok rahatsız ettiğini bildiğim 'Çarşı-Yönetim' iddialarını boşa çıkarmak için tarihi bir fırsat elinizdedir. Bu fırsatı harcamamanızı tavsiye ederim.

En azından Denizli maçında dayak yiyen Beşiktaşlılar için isterim.

Benim duruşum ise şudur: Statta iki elimi havaya kaldırır ve çapraz sallarım:

YETER DEMİRÖREN

Eyvallah Rıdvan Akar.

Hiç yorum yok: